Aktualności

PROGRAM DLA KONSTRUKTORA – KRYTERIA WYBORU

Allplan Engineering to program, który powstał specjalnie z myślą o konstruktorach, którzy w codziennej pracy muszą wykazywać się ogromną precyzją i zaangażowaniem. Niezwykle szybkie i intuicyjne projektowanie konstrukcji żelbetowych pozwala konstruktorom w pełni uczestniczyć w procesie całego projektu. Koncentracja na komunikacji oraz ciągłej współpracy z pozostałymi specjalistami zaangażowanymi w projekt, pozwala na osiągnięcie efektów, które do tej pory były zarezerwowane dla naprawdę nielicznych.

Program Allplan Engineering to obecnie jedno z najchętniej wykorzystywanych narzędzi przez konstruktorów przede wszystkim dlatego, że jego autorom udało się połączyć dwie najważniejsze kwestie: możliwość wykorzystania pełnego potencjału, jaki niesie za sobą BIM oraz duża liczba udogodnień i ulepszeń, które pozwalają tworzyć precyzyjne projekty w niezwykle krótkim czasie.

Projektowanie konstrukcji żelbetowych z wykorzystaniem tego innowacyjnego oprogramowania odbywa się w sposób odmienny niż do tej: w pierwszej kolejności powstaje projekt 2D, a dopiero w drugim kroku na jego podstawie tworzona jest wizualizacja 3D. Ten prosty zabieg pozwala na dopracowanie większej ilości szczegółów i detali, przy zachowaniu ogromnej precyzji i przejrzystości projektu.

Co najważniejsze, przy wykorzystaniu tego sprawdzonego oprogramowania, które jest coraz częstszym wyborem wśród szerokiej grupy odbiorców, użytkownik ma szansę na wychwycenie i poprawę wszystkich błędów konstrukcji, które zauważone dopiero na późniejszym etapie realizacji mogłyby skutkować zwiększonymi kosztami związanymi z inwestycją, a także negatywnie wpłynąć na czas przeprowadzenia realizacji.

Ogromnym udogodnieniem dla konstruktorów, które zostało stworzone przez twórców programu Allplan https://allbim.pl/ jest dostęp do gotowych schematów podstawowych konstrukcji, na których opierają się wszystkie konstrukcje budowlane. Rozwiązanie to pozwala znacznie przyspieszyć fazę, w której tworzone są fundamenty projektu, a w wyniku tego konstruktor zyskuje więcej czasu na dopracowanie bardziej zaawansowanych etapów realizacji.