Aktualności

Oświetlenie zewnętrzne budynku i ogrodu z hurtownią elektryczną Alkan

Źródło: https://alkan.pl/

Dlaczego należy odróżniać produkty do oświetlenia zewnętrznego od tych przeznaczonych do montażu we wnętrzach? Odpowiada hurtownia elektryczna Alkan

Według osób pracujących w hurtowni elektrycznej Alkan zanim zaczniemy zastanawiać się nad wyborem konkretnych artykułów do wykonania idealnego oświetlenia zewnętrznego naszego domu czy ogrodu powinniśmy najpierw zadać sobie pytanie, dlaczego właściwie odróżnia się je od tych, które wykorzystujemy we wnętrzach. Niektórzy nie zdają sobie bowiem sprawy z tego, że wykorzystanie na tarasie czy w ogrodzie artykułów przeznaczonych wyłącznie do montażu w pomieszczeniach zamkniętych może stanowić poważne zagrożenie. Dlatego też raz jeszcze warto podkreślić, co stanowi główną różnicę pomiędzy tymi dwoma kategoriami artykułów elektrycznych.

Oczywiście chodzi tu o coś, co specjaliści nazywają stopniem ochrony lub klasą szczelności produktu. Informację na temat tego, jakim stopniem ochrony charakteryzuje się dany produkt, znajdziemy zwykle na jego opakowaniu, w karcie informacyjnej dołączonej do producenta, a nierzadko również na obudowie samego produktu. Poszczególne klasy szczelności oznacza się literami IP i dwiema cyframi, na podstawie których możemy odczytać, w jakim stopniu dany artykuł został zabezpieczony przed negatywnym działaniem wilgoci, wody oraz cząsteczek pyłu, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Ich przenikanie do wnętrza urządzenia elektrycznego mogłoby bowiem stać się przyczyną powstania poważnych awarii danego produkty czy nawet całej instalacji w naszym domu, co z kolei prowadziłoby do powstania ryzyka pożaru lub porażenia prądem użytkowników urządzeń elektrycznych połączonych z daną siecią. Z tego właśnie powodu do montażu poza zadaszonymi pomieszczeniami należy zawsze wybierać odpowiednio uszczelnione i zabezpieczone źródła światła oraz inne urządzenia działające dzięki zasilaniu prądem.