Aktualności

OPROGRAMOWANIE CAD2D/3D – WADY I ZALETY

Technologia 3D coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w dziedzinie projektowania i w przypadku prowadzenia realizacji związanych z konstruowaniem maszyn, czy też budynków. Nie oznacza to jednak, że 2D staje się całkowicie bezużyteczne i przestarzałe. Wręcz przeciwnie – w wielu przypadkach, jak chociażby wtedy, kiedy konieczna jest koncentracja na szczegółach i detalach, a także wykonanie rysunków opartych na twardych danych pochodzących z zaawansowanych analiz rozszerzenie 2D sprawdzi się doskonale.

Przy zakupie odpowiedniego oprogramowania warto więc zwrócić uwagę na to, aby obsługiwało ono zarówno 2D i 3D. Możliwość tworzenia wizualizacji 3D na podstawie przygotowanych wcześniej plików 2D daje gwarancję niezawodności i znacznie zwiększa możliwość tworzenia rozwiązań, które będą sprawne i długotrwałe.

Tak naprawdę ciężko jest wskazywać wady i zalety oprogramowania CAD 2D i 3D różnią się one siebie i posiadają odmienne zastosowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykształcenie w sobie podejścia, że wzajemnie się one uzupełniają i największe efekty przyniesie komplementarne ich wykorzystywanie.

Program Ironcad https://ironcad.pl/ pozostając w pełni profesjonalnym narzędziem do tworzenia nawet najbardziej zaawansowanych konstrukcji maszyn, daje możliwość wykorzystywania rozmaitych nakładek i rozszerzeń, które zostały przygotowane przez producenta z myślą o jego użytkownikach. IC KeyShot to zaawansowane narzędzie do renderowania 3D, dzięki któremu wykreować można statyczne wizualizacje, a także wizualizacje 3D i różnego rodzaju animacje. Szybkie renderowanie sprawia, że projekty tworzone są szybko i precyzyjnie. Program umożliwia dokonywaniu renderu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu efekty są wyświetlane natychmiast. Możliwość wglądu w wizualizację w czasie rzeczywistym pozwala na bieżące korygowanie ewentualnych błędów, co znacznie skraca czas ostatecznego przygotowania projektu do oddania.

Wszystkie rozszerzenia Ironcad mają funkcję tworzenia dokumentacji związanej z projektem, co pozwala na przechowywanie jej w jednym miejscu. Takie rozwiązanie oznacza nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także daje możliwość na dzielenie się z kontrahentem wszystkimi danymi związanymi z projektem bez względu na to, jaka odległość dzieli zamawiającego.