Aktualności

NAJLEPSZE PROGRAMY DLA KONSTRUKTORA

Projektowanie konstrukcyjne wymaga bardzo dużego doświadczenia, wiedzy merytorycznej, a także umiejętności. Przy tworzeniu większych projektów nieocenione okażą się również umiejętności miękkie jak komunikacja czy zdolność do efektywnej pracy w zespole. Równie duże znaczenie ma wybór odpowiedniego narzędzia, które sprawi, że projekty będą mogły być realizowane szybciej, a część powtarzalnych procesów będzie mogła zostać zautomatyzowana.

Przy wyborze odpowiedniego oprogramowania konstruktor powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie najważniejsze kwestie czyli: korzystna polityka licencyjna i zaplecze techniczne, jakie oferuje producent oprogramowania. Możliwości finansowe poszczególnych konstruktorów będą się oczywiście od siebie znacząco różnić, jednak z pewnością dla każdego będzie tak samo ważne, aby uzyskać produkt w przystępnej cenie, przy zachowaniu najwyższej jakości i dużych możliwościach. W długofalowych działaniach dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się nabycie oprogramowania za pomocą wykupienia licencji wieczystej. Niestety ta praktyka staje się coraz mniej powszechna wśród producentów. Powodowane to jest oczywiście chęcią zysku. Dla osób, które znajdują się w tym przypadku po stronie klienta taki układ jest zdecydowanie mniej opłacalny. Bogate zaplecze merytoryczne i techniczne daje użytkownikom coś więcej niż jedynie możliwość z wykorzystywania samego produktu. Producent umożliwia klientom uzyskanie mentora czy to w postaci eksperta, czy webinarów i tutoriali.

SCIA Engineer https://www.scia.com.pl/ to oprogramowanie, które w ostatnim czasie staję coraz częstszym wyborem wśród użytkowników. Do jego głównych zalet zaliczyć należy przede wszystkim:

  • możliwość dokonywania zaawansowanej analizy danych,
  • sporządzanie szczegółowych i dokładnych raportów, a także całej dokumentacji dotyczącej projektu,
  • prosta i intuicyjna współpraca pomiędzy poszczególnymi uczestnikami projektu,
  • precyzyjne i dokładne modelowanie,
  • możliwość łączenia dużej ilości materiałów w jednym projekcie.