Aktualności

Jakie funkcje powinien posiadać program do warsztatu samochodowego?

Nie da się ukryć, że koordynacja pracy i obiegu dokumentów w warsztacie samochodowym, nie mogłaby odbywać się szybko i sprawnie, gdyby nie odpowiednie oprogramowanie. Dzięki temu, z łatwością możemy sprawdzić stan magazynowy części i narzędzi, a także szybko sprawdzić, czego aktualnie brakuje. Jednak program do warsztatu samochodowego, powinien posiadać o wiele więcej istotnych funkcji. Jakie w szczególności?

Najważniejsze funkcje programu do warsztatu samochodowego

Do najpopularniejszych i najistotniejszych funkcji, jakie powinien posiadać program do warsztatu samochodowego zaliczamy:

  • Moduł SMS- gdyż wymagania klientów rosną i chcą oni mieć stały kontakt z serwisem. Moduł SMS jest więc niezwykle istotny, by informować klientów na bieżąco o postępie prac, a także o ich zakończeniu czy zbliżających się promocjach. Niektóre oprogramowania, mogą zapewnić taką komunikację nawet na drodze e-mailowej.
  • Terminarz- czyli niewątpliwy postęp technologiczny, który pozwolił zrezygnować z chaotycznego, papierowego kalendarza i to co najważniejsze przenieść do komputera. Jest to pozycja obowiązkowa każdego programu do warsztatu samochodowego. Można tam także oznaczyć status wykonywanej usługi, czy datę odbioru samochodu przez klienta.
  • Generator faktur- nie ma chyba firmy, która nie jest wstanie obecnie wystawiać faktur. Generator zawarty w programie do warsztatu samochodowego, znacznie ułatwi to zadanie, a przede wszystkim zaoszczędzi sporo czasu.
  • Wycena napraw- to niezwykle przydatny moduł, jeśli nie mamy pewności co do cen ustalonych za konkretne usługi. Oprogramowanie pozwoli wyceniać naprawy dokładnie i przede wszystkim uczciwie.