Aktualności

JAKI PROGRAM DO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ DLA ARCHITEKTA?

Od dłuższego czasu pojęcie architekta i projektanta wnętrz stosowane są niemalże wymiennie. Od kiedy coraz bardziej popularne stały się studia podyplomowe, rozmaite kursy, a także możliwość ciągłego rozwijania swoich umiejętności wśród osób, które do tej pory nie miały ścisłego związku z architekturą – nazewnictwo osób zajmujących się wnętrzami znacznie zwiększyło swój zakres.

Czy architekt wnętrz powinien posługiwać się specjalnym oprogramowaniem?

Bez wątpienia osoby, które zyskały gruntowne wykształcenie w dziedzinie architektury, charakteryzują się dużą wiedzą i umiejętnościami. Jednak nie oznacza to wcale, że osoby kończące studia podyplomowe, kursy czy po prostu kształcące się w profesji związanej z wnętrzami na drodze nabywania doświadczenia zawodowego nie powinny posługiwać się profesjonalnym oprogramowaniem. Wręcz przeciwnie. Kwestie, które osoba związana z architekturą na drodze całościowego doświadczenia zawodowego i edukacji będzie potrafiła rozwiązać dzięki obyciu, osoba, która wkroczyła na tę ścieżkę zawodową nieco później, zmuszona będzie zamaskować bardzo dobrym i w pełni profesjonalnym sprzętem technicznym.

Technologia BIM w projektowaniu wnętrz nie stwarza dodatkowych komplikacji – jak mogłyby się z początku wydawać, a znacznie ułatwia cały proces prowadzenia realizacji. Już na etapie rozmów pomiędzy osobą realizującą projekt, a klientem – możliwość przedstawiania wizualizacji, która bardzo dobrze odzwierciedla zamierzony efekt końcowy – posiadanie odpowiedniego programu, który w pełni wykorzystuje potencjał wynikający z prawidłowego wdrożenia BIM stanowi bardzo duże udogodnienie.

Architekci, projektanci i inne osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz zobowiązane są do tego, aby poświęcić odpowiednią ilość czasu na poszukiwanie właściwego programu, który będzie spełniał wymagania ich, ale także klientów. Należy pamiętać, że obecnie na rynku pojawia się coraz większa konkurencja, w związku z czym w pełni holistyczne i profesjonalne narzędzia pracy stają się niezbędne. https://www.archline-polska.pl/projektowanie-wnetrz/