Lifestyle

Jak znaleźć w butiku online sukienkę idealnie dopasowaną do figury?

Twoja figura to najważniejszy czynnik, jeśli chodzi o dopasowanie fasonu sukienki. Znając jej wady i zalety, jesteś w stanie podkreślić swoje najlepsze cechy, nawet podczas zakupów w butiku online. Już dawno minęły czasy, gdy kupowanie w sieci kreacji tego typu było skomplikowane – dzisiaj renomowany butik sklep, jak LaLaLa nie tylko posiada ofertę dopasowaną do różnych typów sylwetek, ale też robi wszystko, co w jego mocy, aby taki wybór ułatwić.

Nieważne, czy jesteś typową gruszką, czy Twoja figura to prostokąt, jabłko, czy obłędna klepsydra – jeśli jesteś właśnie przed wyborem sukienki i chcesz już za pierwszym razem znaleźć taką, która najbardziej pasuje do Twojej sylwetki – skorzystaj z tych kilku porad, a potem udaj się do internetowego butiku z modą na poszukiwania. Z taką wiedzą zakupy z całą pewnością pójdą śpiewająco!

Jakiej sukienki w butiku powinna szukać „gruszka”?

Panie o figurze w kształcie gruszki mają:

  • szerokie biodra,
  • wąskie ramiona.

Sukienka idealna dla takich sylwetek to taka, która potrafi zmniejszyć optycznie biodra, przy równoczesnym dodaniu objętości w górnej części ciała. Jeśli to Twój typ – będziesz dobrze wyglądać w sukienkach z dekoltami w łódkę, bądź kwadratowymi. Sukienki z linii A, których w butiku LaLaLa nie brakuje, też będą świetnie – bo najlepiej minimalizują szerokie biodra. Podobnie sukienki bez ramiączek również są naprawdę pochlebne dla tego typu sylwetki.

Która sukienka ze sklepu online będzie dobra dla „jabłka”?

Panie o figurze w kształcie „jabłka” charakteryzują się tym, że mają:

  • szerokie ramiona, klatkę piersiową i talię
  • wąskie biodra.

Aby zrównoważyć tę figurę, konieczne jest znalezienie sukienki wpływającej na optyczne wydłużenie tułowia i poszerzenie bioder. Jeśli jesteś „jabłkiem” możesz to osiągnąć wraz z jednolitymi kolorami, paskami umieszczonymi wysoko w talii i dekoltami w kształcie litery V, które mają efekt wydłużenia tułowia. Mocno naprintowane sukienki nie będą dla Ciebie dobrym wyborem, za to dobrze będziesz wyglądać w fasonach mini.

Czym kierować się przy wyborze sukienki online dla „prostokątnej” sylwetki?

Prostokątne typy ciała mają podobne rozmiary ramion, talii i bioder. Celem kobiet o tej figurze jest nade wszystko stworzenie krągłości i nie będzie z tym problemu, gdyż w online butikach takich jak LaLaLa nie brakuje fasonów sukienek, które są w stanie to zapewnić. Jeśli chodzi o dekolty – rozglądaj się za tymi okrągłymi lub tzw. „serduszkami”. Natomiast bardzo dobrze będziesz też prezentować się w sukienkach z marszczeniami po bokach, jeśli jesteś typowym „prostokątem”.

Jaka sukienka z e-butiku będzie dobra dla „klepsydry”?

Panie z figurą klepsydry to prawdziwe szczęściary, bo mają wyważone proporcje. Tutaj jednak nie można spoczywać na modowych laurach, ale nadal należy szukać sukienki, która podkreśli wszystkie najlepsze cechy sylwetki. Głównym celem jest znalezienie w internetowym sklepie takiej sukienki, która nie jest ani za luźna, ani za ciasna.

Dlatego, jeśli masz taką figurę zwracaj przede wszystkim uwagę na:

  • sukienki kopertowe,
  • modele z wysokim stanem,
  • fasony w kształcie litery A.

We wszystkich tych rodzajach będziesz wyglądać naprawdę zachwycająco – oczywiście po dopasowaniu właściwego rozmiaru. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości – uprzejma obsługa w butiku z całą pewnością udzieli fachowej porady.