Aktualności

Efektywne podejście do zdobywania linków

Sklep Seo

Zdobywanie wartościowych linków to właściwie podstawa naturalnego pozycjonowania przekładającego się bezpośrednio na sukces sprzedażowy biznesu online. Jak podejść efektywnie do zwiększania pozycji w wyszukiwarce, a przy tym nie przepłacić?

Najciekawsze rodzaje linków dla biznesu online

Przy pozycjonowaniu lokalnym ogromną rolę odgrywają linki pochodzące z dokładnie uzupełnionych wizytówek, tzw. NAP-ów, ale też z katalogów stron firmowych (usługi katalogowania, często prowadzone przez SEO sklep). O co warto zadbać w takiej wizytówce? Po prostu dobrze się przedstaw, w unikalny sposób i rozbuduj link o wartościową, unikalną treść. Na takim podejściu nigdy nie stracisz. Oczywiście linkowanie w takim stylu to masowa skala, więc bez współpracy ze sklepem SEO się nie obejdzie.

Naturalny marketing to podstawa

Marketing szeptany to kolejna, bardzo ciekawa propozycja umożliwiająca zwiększenie wiarygodności marki, a także bezpośrednie przekierowanie z komentarza do oferty sklepu internetowego. A zatem link nie musi odbijać się tylko w perspektywie pozycjonowania, wzrostu pozycji na wybrane słowa kluczowe, ale stanowi narzędzie realnej sprzedaży pod warunkiem połączenia z oryginalną, naturalną treścią. Można powiedzieć, że nie ma skutecznego pozycjonowania bez copywritingu. Marketing szeptany w dużym stopniu dywersyfikuje strukturę linków (odnośniki noFollow). Im więcej się mówi o marce, tym lepiej, co potwierdza idea marketingu wirusowego.

Artykuły sponsorowane, które sprzedają

A może współpraca z blogerami, na bazie artykułów sponsorowanych? To też ciekawa strategia rozwoju sklepu internetowego, ponieważ bloger dysponuje już konkretną grupą fanów czekających na coś wartościowego. Jeżeli masz jakościową usługę lub produkt bez problemu zlecisz wpis sponsorowany i wykorzystasz link bezpośrednio do sprzedaży. A link z takiego źródła to wartość sama w sobie, często długoterminowa, która nie zniknie z dnia na dzień.

Blog firmowy z ciekawymi komentarzami

Nawet bloga firmowego możesz uzupełnić o komentarze ze słowem kluczowym, albo o wewnętrzne linkowanie, też przydatne w ramach wzrostu efektywności przeglądania witryny sprzedażowej. Dużą popularnością cieszą się również odnośniki z ogłoszeń, gdzie firmy wykazują się dużą kreatywnością w opisywaniu własnych możliwości.

Współpraca z najlepszymi się opłaca

Na początku powinieneś rozpatrzyć sklep SEO, ponieważ od ręki otrzymasz dostęp do setek wartościowych linków (chociaż wiele zależy od pakietu, podejścia jakościowego), bez wiązania się długoterminowymi umowami.