Aktualności

BIM DLA ARCHITEKTA – MODA CZY UŁATWIENIE

Zwolennicy stosowania BIM w budownictwie i architekturze zauważają zgodnie, że podejście to bardzo wiele ułatwia, a także przywraca zapomniany do tej pory schemat komunikacyjny, dzięki któremu współpraca może przebiegać o wiele sprawniej niż przy standardowym modelu pracy. Komunikacja jest bardzo często niedocenianym i pomijanym aspektem projektowania, w którym ceni się przede wszystkim kompetencje ścisłe i techniczne.

Wysoce wykwalifikowani eksperci nierzadko mają problem z klarownym wyrażaniem własnych myśli i przekazywaniem tego, co naprawdę mieści się w ramach ich wizji klientowi czy inwestorowi. Program wyposażony w funkcje związane z technologią BIM pozwala w sposób prosty, konkretny i obrazowy przedstawić wszystko to, co mieści się w zakresie zamiarów zespołu projektowego odnośnie dalszych losów budynku. Możliwość przechowywania wszystkich dokumentów związanych z projektem w jednym miejscy znacznie ułatwia pracę, a także pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, których to znaczne nakłady przeznaczane były na omawiania rozległych akt.

BIM jest dla architekta https://www.archline-polska.pl/architektura-bim/ bez wątpienia szansą, którą ten musi wykorzystać chociażby po to, aby móc się ciągle rozwijać i odpowiadać na potrzeby stale zmieniającego się rynku. Wchodzenie w dialog i inwestorem czy klientem stało się znacznie prostsze od kiedy można prowadzić go na namacalnej wizualizacji 3D, która w sposób niezwykle precyzyjny odzwierciedla faktyczny stan przyszłego budynku.

Automatyczne wymiarowanie, fotorealistyczne rendery, czy wreszcie intuicyjny pasek narzędzi to podstawowe kwestie, jakimi powinien charakteryzować się dobrze dobrany do potrzeb program, za pomocą którego architekt będzie mógł tworzyć projekty dla nawet najbardziej wymagających klientów, o wysokim poziomie zaawansowania.

Wspomniana już wyżej intuicyjność oprogramowania w połączeniu z jego uniwersalnością daje architektowi narzędzie, które w znacznym stopniu ułatwi jego codzienną pracę, sprawi także, że jego wizerunku ekspercki znacznie zyska na znaczeniu.