Aktualności

Bagażnik dopasowany do Twojego samochodu

W zasadzie każdy bagażnik samochodowy jest montowany na pewnej specjalnej postawie. Są to belki. Mogą być one wykonane ze stali czy też z aluminium. Aby móc je dobrać właściwie do samochodu, to należy się kierować wszelkimi takimi informacjami jak typ nadwozia, marak samochodu, model samochodu, jak i także w końcu rok produkcji. Te dane są dosyć istotne, ponieważ w rzeczywistości nie każdy bagażnik założyć można do każdego typu samochodu. Na rynku znajdziemy bagażnik na relingi zarówno uniwersalny, jak i także bagażnik na relingi pod konkretny pojazd. Na pewno tych drugich jest znacznie, znacznie więcej.

Wiadomo, że dachy naszego samochodu są różnie wyposażone. Możemy mieć już relingi, ale możemy postawić na tak zwane fixpointy, a więc gniazda specjalne do mocowania łapek. Nasz dach może być także całkowicie płaski. A więc łapy się moduje do jego krawędzi. Właśnie od tego typu dachu zależeć będzie, jaki konkretnie zestaw bazowego bagażnika powinniśmy zamontować. Sytuację najłatwiejszą mamy w sytuacji, kiedy nasz dach już posiada relingi. W takim wypadku wystarczą belki oraz łapy, a więc tak zwany zestaw przeznaczony na reling.

Jeśli już wybraliśmy i dopasowaliśmy swój bazowy bagażnik na dach, to musimy się zastanowić, w czym konkretnie przewozić będziemy bagaże. Najlepszym i jednocześnie wyborem najbezpieczniejszym jest bagażnik w typie boxów. Dzięki montażowi bazowego bagażnika skorzystać możemy z przeróżnych rodzajów dachowego transportu. Gdy to wszystko jest dla nas “czarną magią”, to możemy oczywiście poprosić o pomoc profesjonalistę.