W Częstochowie posadzili dąb niepodległości

W Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie posadzono dąb niepodległości. Drzewo szkole podarowali leśnicy w ramach uznania jej pracy nad kształtowaniem postaw patriotycznych uczniów.

Leśnicy wpadli na niecodzienny pomysł uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięli sto jeden sadzonek dębów i pojechali na pielgrzymkę do Watykanu. Jedna z nich miała zostać zasadzona w papieskich ogrodach. Podczas audiencji papież Franciszek poświęcił wszystkie drzewka, które nazwano "Dębami Niepodległości".

Po powrocie do Polski, wszystkie drzewka zostały przekazane szkołom i instytucjom, które w szczególny sposób kształtują postawy patriotyczne. Jedna z sadzonek trafiła do Częstochowy.

Podczas uroczystości zasadzono drzewko oraz odsłonięto dwa pamiątkowe kamienie. Jeden upamiętnia posadzenie "Dębu Niepodległości", a drugi posadzenie drzewa z żołędzia przywiezionego do kraju w 2010 r. z Zułowa, miejscowości, gdzie urodził się Józef Piłsudski.

dodany 2018-11-27 10:22 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją